Archiwa: Wiedza

  • Wiedza
dotacje grantera
Kiedy warto brać dotacje?
W filmie Karol Bober (Prezes Zarządu firmy Grantera) przestawia sytuacje, kiedy warto oraz kiedy nie warto brać dotacji i dlaczego.
fotowoltaika
Urządzenie fotowoltaiczne, które generuje prąd elektryczny z ciepła
W Sandia National Laboratories stworzono innowacyjne urządzenie, które generuje użyteczne ilości energii elektrycznej ze źródeł ciepła o umiarkowanej temperaturze.
bioniczna proteza ręki
Naukowcy z University of Michigan opracowali niezwykle precyzyjną bioniczną protezę ręki
Naukowcy z University of Michigan opracowali niezwykle precyzyjną bioniczną protezę ręki. Proteza ta jest tak sprawną, że z jej pomocą możliwe jest nawet zapięcie guzików koszuli.
Ekspansja przez innowacje Grantera
Ekspansja przez innowacje na 3 przykładach
“Ekspansja przez innowacje” to regionalny program dotacyjny, z którego korzystają pomorskie firmy w celu zwiększenia swojej innowacyjności. Dofinansowaniem objęte jest m.in. opracowanie nowych produktów, usług i technologii oraz zakup usług budowlanych i maszyn.
wsparcie w infrastrukturę b+r przedsiębiorstw Grantera
350 mln zł to budżet przeznaczony na tworzenie lub rozwój centrów badawczo-rozwojowych w ramach konkursu “Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw”
Założeniem konkursu jest wsparcie w tworzeniu lub rozwoju centrów badawczo – rozwojowych u przedsiębiorców. Środki przeznaczane mogą być na aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, służącą tworzeniu innowacyjnych produktów i usług.
innowacja firma grantera
Innowacja - czym jest i jak ją stworzyć?
Innowacyjność jest niezbędnym warunkiem do uzyskania prawie każdej dotacji. Oprócz opracowania wniosku o dofinansowanie pomagamy również naszym klientom w wymyśleniu, opracowaniu i wdrożeniu innowacji.
Granty na eurogranty- grantera
“Granty na eurogranty”, czyli jak uzyskać dofinansowanie na pokrycie kosztów usługi doradczej
PARP ogłosiła właśnie ostatni w tym roku konkurs 3.3.3. “Go to Brand”. Nabór wniosków rozpoczyna się już 25.02., dlatego jak najszybciej poznaj jego główne założenia.
rabat grantera
REGULAMIN PROMOCJI "KUPON RABATOWY 40% NA WYNAGRODZENIE WSTĘPNE ZA OPRACOWANIE WNIOSKU"
PARP ogłosiła właśnie ostatni w tym roku konkurs 3.3.3. “Go to Brand”. Nabór wniosków rozpoczyna się już 25.02., dlatego jak najszybciej poznaj jego główne założenia.
grantera dofinansowanie gazownictwo
311 mln zł przeznaczone na opracowanie innowacyjnej technologii z zakresu gazownictwa
Konkurs, którego całkowity budżet wynosi 311 mln zł, oferuje dofinansowanie dla projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe w obszarze gazownictwa. Maksymalna wartość dofinansowania w konkursie “Wspólne Przedsięwzięcie INGA”, bo o nim tu mowa wynosi 20 mln zł. Ważne jest, aby projekt realizowany był poza województwem mazowieckim.
Harmonogram dotacji 2021
Dotacje w 2020 roku -zobacz harmonogram!
Rok 2020 jest ostatnim rokiem perspektywy unijnej 2014-2020. Pule dofinansowania przeznaczone na projekty badawczo-rozwojowe, inwestycyjne, na realizację nowych pomysłów oraz działania proeksportowe są wyjątkowo wysokie. Dodatkowo harmonogram ogłaszania konkursów zapowiada się bardzo obiecująco.