58 380 15 96 info@grantera.pl

Internacjonalizacja MŚP – do 800 tys. zł dofinansowania na rozwój eksportu

Ruszył nabór wniosków w konkursie, w którym przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej mogą otrzymać wsparcie we wprowadzeniu swojego produktu (bądź usługi) na nowe rynki zagraniczne. 

Aktualnie dla Polski Wschodniej dostępny będzie konkurs Promocja marki innowacyjnych MŚP, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat. 

Kto może wziąć udział w konkursie Internacjonalizacja MŚP? 

Dofinansowanie przeznaczone jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Ważne jest, aby firma posiadała co najmniej jeden produkt (wyrób lub usługę) o potencjale do internacjonalizacji na co najmniej jednym nowym rynku zagranicznym.

Dofinansowanie otrzymane w konkursie Internacjonalizacja MŚP można przeznaczyć na: 

  • udział w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych;
  • usługi związane z opracowaniem, przygotowaniem do wdrożenia i wdrożeniem nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów;
  • nabycie środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych (np. oprogramowanie) w związku z przygotowaniem do internacjonalizacji działalności.

Jaka jest wartość dofinansowania? 

W konkursie można otrzymać do 800 tys zł dofinansowania, z czego

maksymalny poziom dofinansowania w ramach pomocy de minimis wynosi 85 % kosztów kwalifikowalnych projektu.

Kiedy można składać wnioski? 

Nabór wniosków trwał w okresie od 18 października do 22 grudnia 2021 roku. Całkowity budżet konkursu wynosił 50 mln zł. Aktualnie dla Polski Wschodniej dostępny będzie konkurs Promocja marki innowacyjnych MŚP, zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat.  Zachęcamy również do zapoznania się z Kalendarzem dotacji, który jest spisem aktualnie dostępnych dotacji.

Więcej informacji dot. konkursu Internacjonalizacja mśp zostało przedstawionych podczas naszego webinaru. Zapis z wydarzenia jest dostępny poniżej:

Wsparcie w pozyskaniu dotacji z programu „Internacjonalizacja MŚP

Wypełnij formularz
i skorzystaj z pomocy eksperta.

Jeżeli masz już pomysł na projekt, nasz doradca pomoże oszacować szanse realizacji i opowie jak pozyskać dofinansowanie z 90% skutecznością!

Wypełniono formularz

Zapisz się do naszego newslettera i nie przegap najnowszych informacji ze świata dotacji!

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wskazanego przeze mnie adresu email w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.

Zapisz się na newsletter

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wskazanego przeze mnie adresu email w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.

Podziel się wiedzą

Skorzystaj z naszej pomocy

​Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wyślij mail z zapytaniem -
skontaktujemy się aby omówić szczegóły.

zapytania@grantera.pl