Wykazanie innowacyjności jest niezbędnym wymogiem przy pozyskiwaniu prawie wszystkich dotacji. Wymagania względem innowacyjności rosną – kiedyś wystarczyło np. uzyskać opinię o innowacji dla kupowanej maszyny. Dzisiaj to zdecydowanie za mało – konieczne jest wykazanie się nowym produktem lub technologią, najlepiej zrealizowaną w toku prac badawczo-rozwojowych i we współpracy z jednostką naukową.
Na webinarze z udziałem dr Dawida Nidzworskiego, założyciela prywatnego Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej “odczarujemy” kwestie innowacyjności i pokażemy krok po kroku, jak tworzy się innowacje oraz jak łatwa, przyjemna i owocna może być współpraca z jednostką naukową. Podzielimy się wskazówkami, jak taką współpracę przeprowadzić i jak negocjować, by koszt badań był jak najniższy a efekty jak najlepsze.
W programie
Skąd wziąć innowacje niezbędne do pozyskania dotacji?
Tworzenie innowacji i współpraca z nauką na konkretnych przykładach.
5 najczęstszych błędów przy tworzeniu innowacji
Gość specjalny: Dawid Nidzworski
Twórca Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej (IBMM) – prywatnej jednostki naukowej, specjalizującej się m.in. w opracowywaniu innowacji i realizacji badań na zlecenie.
Wiceprezes, CTO/ Dyrektor Naukowy w SensDx SA. Przedsiębiorca i naukowiec. Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed, gdzie obronił doktorat. Laureat programów VENTURES FNP (konkurs 5/2010), IMPULS FNP (konkurs 1/2014), programu LIDER NCBiR oraz SME Instruments (dla firm; projekt: FLUSENSOR – innovative, ultra-sensitive, fast and cheap micro-test to detect influenza virus. SME Instrument Nr: 729737). W ramach grantu pozyskanego z Fundacji Nauki Polskiej opracował czujnik do wykrywania wirusa grypy, który pozwala wykryć wirusy w wymazie z gardła pacjenta, rozpoznając charakterystyczne dla każdego wirusa grypy białka.
Współwłaściciel kilku spółek z branży: consultingowej, kosmetycznej, diagnostycznej, nanotechnologii czy biotechnologii m.in.: Pro Science Polska Sp. z o.o., Vector Technology Transfer Fund Sp. z o.o., EventPlug Sp. z o.o. oraz SensDx (dawniej Eton Group Sp. z o. o.), które z sukcesem funkcjonują na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Zaangażowany w promocję i rozwój branży biotechnologicznej w Polsce oraz transfer technologii. Działacz w środowisku akademickim, silnie wspierający popularyzację nauki i realizujący projekty naukowe o potencjale komercyjnym.
Zapis z webinaru jest dostępny na naszym kanale Youtube: