58 380 15 96 info@grantera.pl

Zapis z webinaru: Zdobądź dotację dzięki innowacjom

Jeśli chcesz pozyskać dotację na halę, maszyny czy linie produkcyjne musisz udowodnić innowacyjność.

Wykazanie innowacyjności jest niezbędnym wymogiem przy pozyskiwaniu prawie wszystkich dotacji. Wymagania względem innowacyjności rosną – kiedyś wystarczyło np. uzyskać opinię o innowacji dla kupowanej maszyny. Dzisiaj to zdecydowanie za mało – konieczne jest wykazanie się nowym produktem lub technologią, najlepiej zrealizowaną w toku prac badawczo-rozwojowych i we współpracy z jednostką naukową.

Na webinarze z udziałem dr Dawida Nidzworskiego, założyciela prywatnego Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej “odczarujemy” kwestie innowacyjności i pokażemy krok po kroku, jak tworzy się innowacje oraz jak łatwa, przyjemna i owocna może być współpraca z jednostką naukową. Podzielimy się wskazówkami, jak taką współpracę przeprowadzić i jak negocjować, by koszt badań był jak najniższy a efekty jak najlepsze.

W programie

Skąd wziąć innowacje niezbędne do pozyskania dotacji?
Tworzenie innowacji i współpraca z nauką na konkretnych przykładach.
5 najczęstszych błędów przy tworzeniu innowacji

Gość specjalny: Dawid Nidzworski

Twórca Instytutu Biotechnologii i Medycyny Molekularnej (IBMM) – prywatnej jednostki naukowej, specjalizującej się m.in. w opracowywaniu innowacji i realizacji badań na zlecenie.

Wiceprezes, CTO/ Dyrektor Naukowy w SensDx SA. Przedsiębiorca i naukowiec. Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej oraz Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG-GUMed, gdzie obronił doktorat. Laureat programów VENTURES FNP (konkurs 5/2010), IMPULS FNP (konkurs 1/2014), programu LIDER NCBiR oraz SME Instruments (dla firm; projekt: FLUSENSOR – innovative, ultra-sensitive, fast and cheap micro-test to detect influenza virus. SME Instrument Nr: 729737). W ramach grantu pozyskanego z Fundacji Nauki Polskiej opracował czujnik do wykrywania wirusa grypy, który pozwala wykryć wirusy w wymazie z gardła pacjenta, rozpoznając charakterystyczne dla każdego wirusa grypy białka.

Współwłaściciel kilku spółek z branży: consultingowej, kosmetycznej, diagnostycznej, nanotechnologii czy biotechnologii m.in.: Pro Science Polska Sp. z o.o., Vector Technology Transfer Fund Sp. z o.o., EventPlug Sp. z o.o. oraz SensDx (dawniej Eton Group Sp. z o. o.), które z sukcesem funkcjonują na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. Zaangażowany w promocję i rozwój branży biotechnologicznej w Polsce oraz transfer technologii. Działacz w środowisku akademickim, silnie wspierający popularyzację nauki i realizujący projekty naukowe o potencjale komercyjnym.

Zapis z webinaru jest dostępny na naszym kanale Youtube:

Zapisz się na newsletter

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wskazanego przeze mnie adresu email w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.

Wsparcie w pozyskaniu dotacji - zachęcamy do bezpłatnej konsultacji.

Wypełniono formularz "KPO ARIMR - konsultacje"

Podziel się wiedzą

Skorzystaj z naszej pomocy

​Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wyślij mail z zapytaniem -
skontaktujemy się aby omówić szczegóły.

zapytania@grantera.pl