58 380 15 96 info@grantera.pl

Rok 2019 rokiem dotacji – sięgnij po nie!

Rok 2019 jest przedostatnim rokiem perspektywy unijnej 2014-2020. Pule dofinansowania przeznaczone na projekty badawczo-rozwojowe, inwestycyjne, na realizację nowych pomysłów oraz działania proeksportowe są wyjątkowo wysokie. Dodatkowo harmonogram ogłaszania konkursów zapowiada się bardzo obiecująco. Eksperci radzą, aby aplikować o fundusze zanim wyczerpią się środki finansowe w otwartych konkursach. Jeśli więc zastanawiasz się nad zainwestowaniem w rozwój swojej firmy, nie czekaj.

Dotacje 2019 – na co można uzyskać dofinansowanie

Poniżej po krótce opisujemy dostępne programy, w ramach których Twoja firma ma szansę na otrzymanie dofinansowania.

Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa

Jest to program skierowany do przedsiębiorstw sektora MŚP i dużych, a także konsorcjów przedsiębiorstw (w tym z jednostkami naukowymi), w którym można pozyskać środki na wsparcie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych. Naszym zdaniem to świetna droga do rozwoju Twojego przedsiębiorstwa, w której chętnie pomożemy!

Platformy startowe – Polska Wschodnia

Program dedykowany start-upom, który pomaga w rozwinięciu pomysłu na innowacyjny produkt lub usługę. Dzięki niemu uzyskasz dwuetapowe wsparcie. W pierwszej kolejności przyjmuje ono formę usług doradczych: specjalistycznych usług indywidualnie dopasowanych do pomysłu, a także badań marketingowych, testów oraz warsztatów i szkoleń, z pomocą których rozwiniesz wysokiej jakości innowacyjny produkt. W następnym kroku możesz sięgnąć po środki w wysokości 800 tysięcy dofinansowania na usługi doradcze i eksperckie, maszyny i urządzenia, wynagrodzenia dla zespołu projektowego, a także działania wspierające ekspansję międzynarodową.

Internacjonalizacja MŚP

Program pomaga sfinansować wsparcie związane z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego związanego z internacjonalizacją działalności firmy. Skierowany jest do firm, które zamierzają wyjść ze swoją ofertą poza Polskę. Pula środków przeznaczonych na dotacje w tym konkursie to 50 milionów złotych.

Sektorowe programy B+R

Dotacje z programów sektorowych służą realizacji dużych przedsięwzięć B+R, istotnych dla rozwoju poszczególnych branż/sektorów gospodarki. Wsparcie kierowane jest na projekty wpisujące się w Krajową Inteligentną Specjalizację, w tym nowe specjalizacje wynikające z procesu przedsiębiorczego odkrywania. W puli dofinansowań z tych programów jest ok 500 mln zł. Nasi specjaliści pomogą w weryfikacji, czy Twoja firma spełnia warunki projektu oraz w skonstruowaniu wysoko ocenionego wniosku, dzięki któremu zmaksymalizujesz szansę na otrzymanie dotacji.

Wzór na konkurencję

Program skierowany jest do przedsiębiorstw MŚP zarejestrowanych i działających w Polsce Wschodniej i podzielony jest na dwa etapy – w pierwszym firma dostaje wsparcie w zakresie przeprowadzenie audytu wzorniczego i opracowanie strategii wzorniczej oraz sfinansowania kosztów usług doradców zewnętrznych. W drugim etapie dotacja obejmuje wdrożenie strategii opracowanej w ramach I etapu oraz sfinansowanie zakupu maszyn i urządzeń, nabycia wartości niematerialnych i prawnych oraz dalszego wsparcia eksperckiego.

Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw

W ramach dotacji z tego programu dostępne jest aż 400 mln zł na działania z zakresu tworzenia lub rozwoju centrów badawczo rozwojowych. Dzięki niej sfinansujesz między innymi zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji nowych produktów, wynagrodzenia, zakup nieruchomości i roboty budowlane. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem lub rozwojem takiego działu w firmie to ta dotacja jest właśnie dla Ciebie a my z przyjemnością pomożemy w sporządzeniu idealnego wniosku. Zapraszamy do kontaktu.

Bony na innowacje dla MŚP

Bony na innowacje pomagają przedsiębiorcom sektora MŚP sfinansować zakup usługi od jednostki naukowej, polegającej na opracowaniu nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, usługi, technologii lub nowego projektu wzorniczego. Wsparcie może również obejmować realizację inwestycji początkowej związanej z wdrożeniem powstałej podczas badań w pierwszym etapie konkursu innowacji technologicznej (produktowej lub procesowej).

Ochrona własności przemysłowej

Jeżeli rozważasz wystąpienie o ochronę własności przemysłowej dla Twojego projektu, to fundusze unijne mogą Ci w tym pomóc. Z programu Ochrony własności przemysłowej można uzyskać dotację na pokrycie kosztów związanych z uzyskaniem praw patentowych lub ochrony praw do wynalazków, wzorów użytkowych i wzorów przemysłowych na rynku zagranicznym.

Design dla przedsiębiorców

Czym byłyby badania i rozwój bez oryginalnego designu dla nowego produktu? Program 2.3.5 pozwala na uzyskanie dofinansowania na pokrycie kosztów opracowania projektów wzorniczych, które pozwolą wprowadzić nowy lub znacząco ulepszyć istniejący produkt lub usługę. Jeżeli chcesz zaprojektować nową linię opakowań lub zastanawiasz się nad designem nowego produktu, który skusi konsumentów, skontaktuj się z nami – ten konkurs to nasza specjalność.

Badania na rynek

Badania na rynek to kolejny z programów, w którym można pozyskać dotacje na wdrożenie wyników prac badawczo rozwojowych przeprowadzonych przez przedsiębiorcę oraz wprowadzenie nowych produktów. Dzięki temu konkursowi sfinansujesz zakup maszyn, nieruchomości, budowę linii produkcyjnej, eksperymentalne prace rozwojowe oraz wiele innych pomocnych we wprowadzeniu nowych produktów rozwiązań. W tym programie pula pieniędzy to aż 1,4 mld zł!

Podziel się wiedzą

Skorzystaj z naszej pomocy

​Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wyślij mail z zapytaniem -
skontaktujemy się aby omówić szczegóły.

zapytania@grantera.pl