Serdecznie zapraszamy na kolejny z cyklu webinar poświęcony konkursowi Ścieżka SMART. Tym razem skupimy się na kwestii innowacyjności.
Wydarzenie ma na celu dostarczenie uczestnikom praktycznej wiedzy oraz narzędzi do efektywnego wprowadzania innowacji w swoich przedsiębiorstwach, a także możliwości finansowania tych procesów. Uczestnicy będą mieli również okazję zadawać pytania ekspertom.
Prelekcja będzie podzielona na 2 części:
Część 1: Pierwsza część wydarzenia zostanie poprowadzona przez eksperta z Grantery i obejmie następujące tematy:
-
Rozumienie innowacyjności w kontekście dotacji: Przedstawienie definicji innowacyjności stosowanej przy przyznawaniu dotacji, a także omówienie jaką skalę innowacji trzeba wykazać
-
Znaczenie wskaźników innowacyjności: Wyjaśnienie, dlaczego wskaźniki te są kluczowe przy ocenie wniosków dotacyjnych i jakie mają znaczenie dla rozwoju projektu, a także jak je wyrazić
-
Finansowanie innowacji: Jak można sfinansować innowację? Czy można zakupić już gotowe innowacje z rynku czy trzeba je opracować?
Część 2: Wywiad z ekspertem z Vality
Druga część wydarzenia odbędzie się w formie wywiadu z gościem specjalnym, ekspertem z firmy Vality.
Vality to firma, która od ponad 8 lat wspiera przedsiębiorców w tworzeniu systemów informatycznych usprawniających procesy produkcyjne, kontrolę jakości, obieg dokumentów itp. Od analizy predykcyjnej po kontrolę w czasie rzeczywistym, łącząc przy tym sztuczną inteligencję z możliwościami IoT.
Wywiad poprowadzi Karol Bober, a jego przebieg obejmie następujące tematy:
-
Zakup innowacyjnego rozwiązania: Ekspert opowie, na czym polega zakup innowacyjnych produktów lub usług, jakie są kluczowe kroki w tym procesie oraz jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich rozwiązań dla firmy. Kiedy warto wprowadzać innowacje i co firma może zyskać dzięki takiemu zakupowi.
-
Proces tworzenia innowacji na potrzeby klienta: Gość specjalny przedstawi szczegółowy opis procesu, podczas którego Vality identyfikuje potrzeby klientów i tworzy dla nich dedykowane innowacyjne rozwiązania. Omówi, jak firma analizuje wymagania rynku i klientów oraz jak przekształca te potrzeby w konkretne produkty lub usługi. Na praktycznych przykładach opowie, co można stworzyć w zakresie nowych technologii np. w branży produkcyjnej.
Prelegenci
-
Prowadzący:
Karol Bober – Prezes Zarządu firmy doradczej Grantera, posiadający dwudziestoletnie doświadczenie w pisaniu wniosków o dofinansowanie, szczególnie w zakresie projektów inwestycyjnych i badawczo-rozwojowych. Doradzał m.in. Grupie Lotos, Wirtualnej Polsce, Sunreef Yachts, Bibus Menos, Grupie LOT czy Polskiej Grupie Energetycznej. Działa w komitetach monitorujących dotacje z ramienia organizacji pracodawców (w tym Konfederacji Lewiatan).
- Gość wydarzenia:
Edward Weinert – reprezentant firmy Vality. Fizyk i doświadczony specjalista w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI), uczenia maszynowego (ML) oraz inżynierii i analizy danych. Jego szerokie kompetencje obejmują wiele branż, w tym przemysł, rolnictwo, handel, usługi i bankowość. Pasję do fizyki łączy z wiedzą technologiczną, co pozwala mu skutecznie realizować innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe. Jest doświadczonym architektem i programistą systemów informatycznych, co umożliwia mu projektować i tworzyć zaawansowane, skalowalne i wydajne rozwiązania technologiczne.
Rejestracja:
Udział w webinarze jest bezpłatny, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.