1. CEL DOTACJI
Realizacja przedsięwzięć, których celem jest wdrożenie wyników prac B+R do własnej działalności gospodarczej przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia na rynek nowego lub ulepszonego produktu/usługi (innowacji produktowej) lub nowego albo ulepszonego procesu biznesowego (innowacji w procesie biznesowym).
2. DLA KOGO?
mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa
3. NA CO?
- Katalog wydatków kwalifikowalnych w ramach działania obejmuje wyłącznie: Rodzaj wsparcia:
Regionalna pomoc inwestycyjna lub Pomoc de minimis:
- wydatki na zakup nowych środków trwałych wraz z kosztem ich montażu,
- wydatki na zakup wartości niematerialnych i prawnych,
- koszty prac i materiałów budowlanych bezpośrednio związanych z montażem środków trwałych nabytych w ramach projektu. Rodzaj wsparcia: Pomoc na usługi doradcze na rzecz MŚP lub Pomoc de minimis:
- wydatki na zakup usług doradczych, w tym z zakresu pomocy przy integracji nowych maszyn, urządzeń oraz oprogramowania w działalności przedsiębiorstwa; limit do 10% całkowitych kosztów kwalifikowalnych w projekcie.
Rodzaj wsparcia: Pomoc de minimis:
- cross-financing – podnoszenie kwalifikacji pracowników – szkolenia związane z podnoszeniem kompetencji i umiejętności pracowników w zakresie dotyczącym projektu, szczególnie w obszarze nowych technologii, zarządzania innowacjami; limit do 5% całkowitych kosztów kwalifikowalnych w projekcie;
- koszty pośrednie rozliczane wyłącznie stawką ryczałtową wynoszącą 1,5% bezpośrednich wydatków kwalifikowanych w projekcie.
4. ILE?
Wartość kosztów kwalifikowanych minimalna i maksymalna: 500 000 zł; 5 000 000 zł
Maksymalny poziom dofinansowania: 85%
Alokacja konkursu: 44 754 000 zł
5. TERMINY
termin ogłoszenia naboru 20 lutego 2024
termin naboru wniosków: od 21 lutego 2024 do 6 maja 2024
6. SPOSÓB ROZLICZENIA:
zaliczka lub zaliczka oraz refundacja
7. MINIMALNE WYMAGANIA:
Wnioskodawca na moment składania wniosku musi mieć uregulowane kwestie z zakresu ochrony praw własności intelektualnej, tj.musi dysponować wynikami prac B+R do celów komercyjnych, w szczególności mieć przeniesione na siebie autorskie prawa majątkowe do wyników, udzieloną licencję na korzystanie z wyników, przeniesiony patent lub złożony wniosek o ochronę patentową, prawo ochronne na wzór użytkowy lub złożony wniosek o prawo ochronne na wzór użytkowy. Wnioskodawca musi dysponować dokumentami potwierdzającymi posiadanie wskazanych praw.
Prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa małopolskiego, co znajduje potwierdzenie w dokumentach rejestrowych lub które oświadczą, że ww. warunek zostanie spełniony najpóźniej na dzień podpisania umów o dofinansowanie.
8. DODATKOWE INFORMACJE O KONKURSIE
W naborze można realizować wyłącznie typ projektu: A. wdrażanie innowacji.
Wdrażane wyniki prac B+R mogą być wynikiem prac własnych przedsiębiorstwa przeprowadzonych przy wsparciu środków europejskich lub mogą zostać zrealizowane lub nabyte przez przedsiębiorstwo przy wsparciu z innych źródeł zewnętrznych lub ze środków własnych przedsiębiorstwa.
Wydatki w ramach projektu są kwalifikowalne nie wcześniej niż od dnia złożenia wniosku.
Premiowane będą projekty:
- wpisujące się w obszary regionalnych inteligentnych specjalizacji,
- z obszarów zmarginalizowanych oraz zagrożonych trwałą marginalizacją (62 gminy wskazane w SRWM 60 2030)
- przyczyniające się do tworzenia miejsc pracy.
Zachęcamy do kontaktu przez poniższy formularz: