58 380 15 96 info@grantera.pl

400,5 mln zł na zakup maszyn i urządzeń – start dla Makroinwestycji śląskich MŚP

Wczoraj wystartował nabór wniosków w ramach konkursu Makroinwestycje w MŚP. Jest to konkurs programu Fundusze Europejskie dla śląskiego 2021-2027.

Konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców z sektora MŚP na terenie województwa Śląskiego (z wyłączeniem podregionu częstochowskiego). Nabór skierowany jest do przedsiębiorstw produkcyjnych jak i usługowych. 

Celem konkursu jest umożliwienie łagodzenia skutków transformacji w kierunku realizacji celów Unii Europejskiej na rok 2030 związanych z energią oraz klimatem, a także w kierunku osiągnięcia neutralnej dla klimatu gospodarki Unii do roku 2050. Konkurs ma na celu wspieranie działań opartych na porozumieniu paryskim, które pozwolą na osiągnięcie tych celów.

Wymagane jest, aby projekt przyczyniał się do transformacji województwa śląskiego m.in. poprzez dywersyfikację lub zasadniczą zmianę (w tym automatyzację) procesu produkcji. 

Dofinansowanie można otrzymać przykładowo na:

– roboty i materiały budowlane,

– zakup maszyn i urządzeń,

– zakup linii technologicznych,

– zakup rozwiązań cyfrowych,

– zakup oprogramowania.

 

Budżet tego naboru wynosi 400,5 mln zł.

Minimalna wartość dofinansowania wynosi 5 mln zł. 

 

Wnioski można składać do 14 czerwca br.

 

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem programu Fundusze Europejskie dla śląskiego 2021-2027, w artykule wyszczególnione są konkursy warte szczególnej uwagi.

Harmonogram FE SL 2021-2027

 

W razie wszelkich pytań, serdecznie zachęcamy do umówienia się na bezpłatną konsultację z naszym Ekspertem za pomocą poniższego formularza.

Wypełniono formularz

Zapisz się na newsletter

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wskazanego przeze mnie adresu email w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.

Podziel się wiedzą

Skorzystaj z naszej pomocy

​Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wyślij mail z zapytaniem -
skontaktujemy się aby omówić szczegóły.

zapytania@grantera.pl