58 380 15 96 info@grantera.pl

Dotacje na biometan – 300 mln zł w ramach działania FENX.02.02. Rozwój OZE

Nabór w ramach działania FENX.02.02. Rozwój OZE Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) dotyczy wsparcia w zakresie:

  • budowy, przebudowy, modernizacji i rozbudowy OZE w zakresie wytwarzania biometanu wraz z przyłączeniem do sieci gazowej;
  • budowę lub rozbudowę OZE w zakresie wytwarzania energii elektrycznej i/lub ciepła z biogazu wraz z magazynami energii działającymi na potrzeby danego źródła OZE oraz przyłączeniem do sieci, w tym z infrastrukturą umożliwiającą wykorzystanie ciepła wytworzonego w skojarzeniu.

 

Do kogo skierowany jest nabór w ramach działania FENX.02.02. Rozwój OZE?

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorstw (MŚP i duże), administracji publicznej oraz jednostek samorządu terytorialnego. 

Na co można otrzymać dofinansowanie w ramach działania FENX.02.02. Rozwój OZE?

Dofinansowanie można otrzymać na:

  • budowę, przebudowę, rozbudowę, modernizację instalacji OZE (instalacji wytwarzania biogazu na potrzeby wytwarzania biometanu oraz instalacji oczyszczania biogazu do postaci biometanu, z magazynami biogazu i biometanu);
  • budowę, rozbudowę infrastruktury OZE niezbędnej do wprowadzania biometanu do sieci gazowych (dystrybucyjnych lub przesyłowych).

 

Jaki jest budżet naboru w ramach działania FENX.02.02. Rozwój OZE?

W tym naborze alokacja wynosi 300 mln zł.

 

Jaki jest poziom dofinansowania w ramach działania FENX.02.02. Rozwój OZE?

Intensywność pomocy przeznaczonej na nową instalację OZE lub modernizację nie może przekroczyć (w zależności od lokalizacji projektu) 70-80% dla mikro oraz małego, 60-70% dla średniego i 50-60% dla dużego przedsiębiorstwa.

 

Gdzie i kiedy można składać wnioski w ramach działania FENX.02.02. Rozwój OZE?

Wsparcie udzielane będzie za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wnioski można składać od 1 października do 30 listopada br.

 

W razie wszelkich pytań, serdecznie zachęcamy do umówienia się na bezpłatną konsultację z naszym Ekspertem za pomocą poniższego formularza.

Wypełniono formularz

Postaw na skuteczność

Pozyskujemy fundusze od 2002 roku

 

W Granterze pomagamy
znaleźć innowacje.
Kompleksowo pomagamy w pozyskiwaniu dofinansowań
od przygotowania wniosku po rozliczenie projektu.

%

Skuteczności
w pozyskiwaniu dotacji

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najnowszymi nowinkami ze świata dotacji!

Bądź na bieżąco z aktualnościami

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wskazanego przeze mnie adresu email w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.

Zapisz się na newsletter

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wskazanego przeze mnie adresu email w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.

Podziel się wiedzą

Skorzystaj z naszej pomocy

​Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wyślij mail z zapytaniem -
skontaktujemy się aby omówić szczegóły.

zapytania@grantera.pl