Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs dla przedsiębiorstw mających na celu opracowanie lub adaptację wyrobów medycznych, w tym rozwiązań cyfrowych, dla medycyny ratunkowej, leczenia i rehabilitacji odniesionych obrażeń w sytuacjach takich jak pole walki, zdarzenia masowe i katastrofy.
Głównym celem konkursu jest zwiększenie szans przeżycia ofiar oraz poprawa skuteczności leczenia i rehabilitacji w tych sytuacjach. Konkurs obejmuje opracowanie nowych lub ulepszonych wyrobów i rozwiązań diagnostycznych, które mają ratować życie, umożliwiać przedłużoną opiekę nad poszkodowanymi oraz zmniejszać następstwa urazów.
Przedmiotem konkursu są:
-
wyroby medyczne klasy I, IIa, IIb, III
-
wyroby medyczne do diagnostyki in vitro klas A, B, C i D.
Projekty obejmujące produkty lecznicze, które stanowią integralny produkt razem z wyrobem medycznym, mogą również być uwzględnione w konkursie.
Na co można otrzymać dofinansowanie na opracowanie i adaptację wyrobów medycznych?
Przykładowe rozwiązania wpisujące się w tematykę konkursu to:
- stazy taktyczne,
- autostrzykawki,
- specjalistyczne bandaże,
- sprzęt do podawania krwi na polu walki,
- zestawy do odbarczania krwi,
- sprzęt do udrażniania dróg oddechowych,
- zestawy do intubacji,
- pakiety ratownicze,
- respiratory,
- stabilizatory,
- endoprotezy,
- egzoszkielety,
- implanty.
Ile można otrzymać dofinansowania?
Budżet konkursu wynosi 200 mln zł. Maksymalne dofinansowanie jakie można otrzymać w ramach tego konkursu wynosi 15 mln zł.
Czas realizacji projektu?
Czas realizacji projektu z przeprowadzeniem badania klinicznego/badania działania nie może przekroczyć 5 lat, natomiast czas realizacji projektu bez takich badań nie może przekroczyć 3 lat. Minimalny czas trwania projektu to 12 miesięcy. Projekty muszą zostać skomercjalizowane w ciągu 3 lat od ich zakończenia.
Dla kogo dofinansowanie?
Agencja Badań Medycznych ogłosiła konkurs i jest do przedsiębiorców posiadających oddział lub zakład na terytorium Polski, zarejestrowanych w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego minimum 2 lata przed złożeniem wniosku. Możliwe jest również składanie wniosków przez konsorcja, w których skład musi wchodzić co najmniej jeden przedsiębiorca i jednostka naukowa.
Kiedy?
Termin składania wniosków trwa od 12 czerwca do 28 września br.
W razie wszelkich pytań, serdecznie zachęcamy do umówienia się na bezpłatną konsultację z naszym Ekspertem za pomocą poniższego formularza.