58 380 15 96 info@grantera.pl

Projekty kosmiczne dla EUSPA – ruszył nabór! 

Drugi nabór w ramach klastra 4 programu Horyzont Europa ogłoszony przez Agencję Unii Europejskiej ds. Programu Kosmicznego (EUSPA) obejmuje zagadnienia badawcze dotyczące rozwoju aplikacji opierających się na europejskich systemach EGNSS, Galileo, Copernicus oraz Govsatcom dla różnorodnych zastosowań w gospodarce. Tematyka kosmiczna w programie Horyzont Europa to 14,8 mld EUR. Z tego 9,1 mld EUR ma być wydane na programy związane z europejskim systemem GNSS – Galileo. Kolejne 5,42 mld EUR otrzyma program Copernicus. 442 mln EUR otrzyma europejski system monitoringu przestrzeni kosmicznej (SSA/SST).

 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, instytucje publiczne , fundacje, organizacje międzynarodowe, uczelnie, jednostki badawcze itp.

 

Jak wysokie dofinansowanie można otrzymać?

-Dofinansowanie do 100% kosztów kwalifikowalnych w zależności od rodzaju działań (minimalna wysokość to 70%),

-Maksymalną wartość dofinansowania ograniczają progi zamówień UE (50 mln euro);

 

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

– rozwój ważnych dla rynku zastosowań transportowych EGNSS i usług w zakresie mobilności poprzez realizację zakrojonych na szeroką skalę projektów demonstracyjnych i wdrożeniowych:

– zamówienia dotyczące badań i eksperymentalnych prac rozwojowych przez instytucje publiczne wykorzystujące dane i usługi kosmiczne (np. Galileo i/lub Copernicus);

– wsparcie przyjęcia programu Copernicus i najnowocześniejszych technologii TIK (np. Big Data i AI) oraz wykorzystanie istniejącej europejskiej infrastruktury danych, takiej jak platformy Copernicus DIAS;

–  wsparcie wykorzystania danych z programu Copernicus i ich komercyjnego użycia poprzez wspieranie współpracy podmiotów z sektora ICT, zarówno z przemysłu, jak i środowiska akademickiego, z zainteresowanymi stronami z sektora obserwacji Ziemi/kosmosu i innymi użytkownikami programu Copernicus;

– rozwój techniczny unijnych zastosowań/rozwiązań opartych na przestrzeni kosmicznej, rozpowszechnianiu, podnoszeniu świadomości, jak również na zapewnieniu możliwości tworzenia zorientowanych na biznes partnerstw przemysłu europejskiego z partnerami międzynarodowymi;

– wsparcie konsolidacji zintegrowanych przypadków użycia oraz demonstracja interoperacyjności usług EU GOVSATCOM w rzeczywistym środowisku użytkownika.

 

Do kiedy mam czas?

Nabór kończy się 03.03.2023.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług doradczych. Zapisz się na bezpłatną konsultację z naszym Ekspertem już dziś!

 

💻info@grantera.pl

790 229 792

 

Zapisz się na newsletter

Wyrażam zgodę na wykorzystanie wskazanego przeze mnie adresu email w celach marketingowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się tutaj.

Podziel się wiedzą

Skorzystaj z naszej pomocy

​Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Wyślij mail z zapytaniem -
skontaktujemy się aby omówić szczegóły.

zapytania@grantera.pl