Kategorie wiedzy: Pomysł na innowacje

fotowoltaika
Urządzenie fotowoltaiczne, które generuje prąd elektryczny z ciepła
W Sandia National Laboratories stworzono innowacyjne urządzenie, które generuje użyteczne ilości energii elektrycznej ze źródeł ciepła o umiarkowanej temperaturze.
bioniczna proteza ręki
Naukowcy z University of Michigan opracowali niezwykle precyzyjną bioniczną protezę ręki
Naukowcy z University of Michigan opracowali niezwykle precyzyjną bioniczną protezę ręki. Proteza ta jest tak sprawną, że z jej pomocą możliwe jest nawet zapięcie guzików koszuli.
Ekspansja przez innowacje Grantera
Ekspansja przez innowacje na 3 przykładach
“Ekspansja przez innowacje” to regionalny program dotacyjny, z którego korzystają pomorskie firmy w celu zwiększenia swojej innowacyjności. Dofinansowaniem objęte jest m.in. opracowanie nowych produktów, usług i technologii oraz zakup usług budowlanych i maszyn.
innowacja firma grantera
Innowacja - czym jest i jak ją stworzyć?
Innowacyjność jest niezbędnym warunkiem do uzyskania prawie każdej dotacji. Oprócz opracowania wniosku o dofinansowanie pomagamy również naszym klientom w wymyśleniu, opracowaniu i wdrożeniu innowacji.
grantera dofinansowanie gazownictwo
311 mln zł przeznaczone na opracowanie innowacyjnej technologii z zakresu gazownictwa
Konkurs, którego całkowity budżet wynosi 311 mln zł, oferuje dofinansowanie dla projektów obejmujących badania przemysłowe i prace rozwojowe w obszarze gazownictwa. Maksymalna wartość dofinansowania w konkursie “Wspólne Przedsięwzięcie INGA”, bo o nim tu mowa wynosi 20 mln zł. Ważne jest, aby projekt realizowany był poza województwem mazowieckim.
7 pomysłów na innowacje dla branży produkcyjnej
7 pomysłów na innowacje dla branży produkcyjnej
Dziś mamy kilka wskazówek dla przedsiębiorców z szeroko pojętej branży produkcyjnej. Bez względu na to, czy produkujesz drzwi, czy tylko śrubki - Twoja firma może być innowacyjna. I to niezależnie od tego, czy składasz swój produkt z gotowych komponentów, czy też wytwarzasz wszystko sam od początku do końca. Możliwości jest wiele i na pewno sam znasz je lepiej niż my. Tym niemniej, jeśli potrzebujesz podpowiedzi, tu je znajdziesz.
Obrazek dotacji dla firm Bony na innowacje
“Bony na innowacje” - czyli podejmij współpracę z jednostką naukową!
“Bony na innowacje” - czyli podejmij współpracę z jednostką naukową! Twoja firma potrzebuje innowacji. Na pewno chciałbyś, żeby była to innowacja, która zdeklasuje konkurencję. Mógłbyś ją opracować samodzielnie we własnym centrum B+R, ale jeśli nie chcesz dokładać sobie pracy, rozważ inną możliwość. Zwróć się o pomoc do naukowców! Dzięki konkursowi “Bony na innowacje” dostaniesz na ten cel nawet 340 000 PLN!
startup
Nowa możliwość założenia Startupu w zasięgu ręki! Rusza program „Platformy startowe dla nowych pomysłów”
Wschodni Akcelerator Biznesu, którego animatorem jest Puławski Park Naukowo-Technologiczny, ogłosił nabór Startupów. Wystarczy dobry pomysł na produkt lub usługę [...]
Boss 3385070 1920
5 sposobów, by przekonać eksperta, że Twój pomysł jest innowacyjny i dostać dofinansowanie
Chcesz dostać dofinansowanie na innowacje technologiczne? Zobacz, jakich argumentów o innowacyjności Twojego produktu użyć, by zwiększyć swoje szanse na sukes!
Obszar roboczy 1 kopia 4
Do do końca roku dostępna dotacja w ramach konkursu „Sieć otwartych innowacji”
Do końca 2018 roku możesz uzyskać dotację na zakup innowacyjnej technologii. To może być patent, licencja, prawa autorskie, know-how, wzory użytkowe.