fbpx

Archiwa: Wiedza

Współpraca nauki i biznesu
Współpraca nauki i biznesu – czyli jak rozmawiać z naukowcem językiem korzyści
Do projektów B+R potrzebna jest kadra naukowa. Ale jak ich przekonać do współpracy? To często ludzie, którzy mają mnóstwo obowiązków związanych z własnymi projektami. Jak ich namówić, żeby do swojego napiętego kalendarza chcieli dodać jeszcze współpracę z przedsiębiorcą?
7 pomysłów na innowacje dla branży produkcyjnej
7 pomysłów na innowacje dla branży produkcyjnej
Dziś mamy kilka wskazówek dla przedsiębiorców z szeroko pojętej branży produkcyjnej. Bez względu na to, czy produkujesz drzwi, czy tylko śrubki - Twoja firma może być innowacyjna. I to niezależnie od tego, czy składasz swój produkt z gotowych komponentów, czy też wytwarzasz wszystko sam od początku do końca. Możliwości jest wiele i na pewno sam znasz je lepiej niż my. Tym niemniej, jeśli potrzebujesz podpowiedzi, tu je znajdziesz.
Obrazek dotacji dla firm Bony na innowacje
“Bony na innowacje” - czyli podejmij współpracę z jednostką naukową!
“Bony na innowacje” - czyli podejmij współpracę z jednostką naukową! Twoja firma potrzebuje innowacji. Na pewno chciałbyś, żeby była to innowacja, która zdeklasuje konkurencję. Mógłbyś ją opracować samodzielnie we własnym centrum B+R, ale jeśli nie chcesz dokładać sobie pracy, rozważ inną możliwość. Zwróć się o pomoc do naukowców! Dzięki konkursowi “Bony na innowacje” dostaniesz na ten cel nawet 340 000 PLN!
Zdjęcie z wpisu Szybka Ścieżka - dofinansowania na rozwój
„Szybka ścieżka” – czyli najlepsza droga do szybkiego rozwoju Twojej firmy!
Wreszcie jest! Nowy nabór do jednego z najlepszych konkursów dla innowacyjnych przedsiębiorców! „Szybka Ścieżka” – program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, rusza już 1.04.! Jeśli masz pomysł na innowacyjny produkt, technologię lub usługę, koniecznie zapoznaj się ze szczegółami tego konkursu.
Obszar roboczy 1 kopia 2
Rok 2019 rokiem dotacji - sięgnij po nie!
Rok 2019 jest przedostatnim rokiem perspektywy unijnej 2014-2020. Pule dofinansowania przeznaczone na projekty badawczo-rozwojowe, inwestycyjne, na realizację nowych pomysłów oraz działania proeksportowe są wyjątkowo wysokie. Dodatkowo harmonogram ogłaszania konkursów zapowiada się bardzo obiecująco...
Konkurs Badania na rynek dotacja unijna na rozwój produktów
Badania na rynek – czyli kolejne wsparcie dla innowacyjnych przedsiębiorców
Jako innowacyjny przedsiębiorca doskonale wiesz, że opracowanie innowacji w ramach prac B+R to tylko połowa sukcesu na drodze do nowego produktu w Twojej ofercie. I początek wielkiej inwestycji… Jak “bezboleśnie” przeprowadzić wdrożenie wyników prac B+R?
Obszar Roboczy 1
2.3.5. "Design dla Przedsiębiorców"
Wkrótce startuje program 2.3.5. Design dla przedsiębiorców. Jesteś ciekaw co i w jakich kwotach dofinansowuje? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.
Woman 3126749 1280
Go to Brand - czyli (ostatnia w tym roku!) dotacja na promocję marki na rynkach zagranicznych
PARP ogłosiła właśnie ostatni w tym roku konkurs 3.3.3. “Go to Brand”. Nabór wniosków rozpoczyna się już 25.02., dlatego jak najszybciej poznaj jego główne założenia.
Trace 3157431 1920
Co to jest KIS (Krajowa Inteligentna Specjalizacja) i jak może pomóc w skutecznym uzyskaniu dotacji
Regulaminy większości konkursów w ramach budżetu pomocowego Unii Europejskiej, pozwalających na sfinansowanie prac badawczych, rozwojowych i innowacji (B+R+I) odnoszą się do KIS. Co zatem kryje się za tym tajemniczym skrótem? [...]
GameINN - wsparcie dla branży technologii i gier wideo
GameINN - wsparcie dla branży technologii i gier wideo
Fundusze unijne wspierają rozmaite działania o charakterze innowacyjnym. Dziś chcemy uświadomić lub przypomnieć producentom gier i technologii wideo, że ich działalność także jest ceniona przez organizatorów konkursów o fundusze europejskie [...]
Close Menu