fbpx

Kategorie wiedzy: Badania i rozwój

Współpraca nauki i biznesu
Współpraca nauki i biznesu – czyli jak rozmawiać z naukowcem językiem korzyści
Do projektów B+R potrzebna jest kadra naukowa. Ale jak ich przekonać do współpracy? To często ludzie, którzy mają mnóstwo obowiązków związanych z własnymi projektami. Jak ich namówić, żeby do swojego napiętego kalendarza chcieli dodać jeszcze współpracę z przedsiębiorcą?
7 pomysłów na innowacje dla branży produkcyjnej
7 pomysłów na innowacje dla branży produkcyjnej
Dziś mamy kilka wskazówek dla przedsiębiorców z szeroko pojętej branży produkcyjnej. Bez względu na to, czy produkujesz drzwi, czy tylko śrubki - Twoja firma może być innowacyjna. I to niezależnie od tego, czy składasz swój produkt z gotowych komponentów, czy też wytwarzasz wszystko sam od początku do końca. Możliwości jest wiele i na pewno sam znasz je lepiej niż my. Tym niemniej, jeśli potrzebujesz podpowiedzi, tu je znajdziesz.
Obrazek dotacji dla firm Bony na innowacje
“Bony na innowacje” - czyli podejmij współpracę z jednostką naukową!
“Bony na innowacje” - czyli podejmij współpracę z jednostką naukową! Twoja firma potrzebuje innowacji. Na pewno chciałbyś, żeby była to innowacja, która zdeklasuje konkurencję. Mógłbyś ją opracować samodzielnie we własnym centrum B+R, ale jeśli nie chcesz dokładać sobie pracy, rozważ inną możliwość. Zwróć się o pomoc do naukowców! Dzięki konkursowi “Bony na innowacje” dostaniesz na ten cel nawet 340 000 PLN!
Zdjęcie z wpisu Szybka Ścieżka - dofinansowania na rozwój
„Szybka ścieżka” – czyli najlepsza droga do szybkiego rozwoju Twojej firmy!
Wreszcie jest! Nowy nabór do jednego z najlepszych konkursów dla innowacyjnych przedsiębiorców! „Szybka Ścieżka” – program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, rusza już 1.04.! Jeśli masz pomysł na innowacyjny produkt, technologię lub usługę, koniecznie zapoznaj się ze szczegółami tego konkursu.
Konkurs Badania na rynek dotacja unijna na rozwój produktów
Badania na rynek – czyli kolejne wsparcie dla innowacyjnych przedsiębiorców
Jako innowacyjny przedsiębiorca doskonale wiesz, że opracowanie innowacji w ramach prac B+R to tylko połowa sukcesu na drodze do nowego produktu w Twojej ofercie. I początek wielkiej inwestycji… Jak “bezboleśnie” przeprowadzić wdrożenie wyników prac B+R?
Obszar Roboczy 1
2.3.5. "Design dla Przedsiębiorców"
Wkrótce startuje program 2.3.5. Design dla przedsiębiorców. Jesteś ciekaw co i w jakich kwotach dofinansowuje? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.
Woman 3126749 1280
Go to Brand - czyli (ostatnia w tym roku!) dotacja na promocję marki na rynkach zagranicznych
PARP ogłosiła właśnie ostatni w tym roku konkurs 3.3.3. “Go to Brand”. Nabór wniosków rozpoczyna się już 25.02., dlatego jak najszybciej poznaj jego główne założenia.
Trace 3157431 1920
Co to jest KIS (Krajowa Inteligentna Specjalizacja) i jak może pomóc w skutecznym uzyskaniu dotacji
Regulaminy większości konkursów w ramach budżetu pomocowego Unii Europejskiej, pozwalających na sfinansowanie prac badawczych, rozwojowych i innowacji (B+R+I) odnoszą się do KIS. Co zatem kryje się za tym tajemniczym skrótem? [...]
GameINN - wsparcie dla branży technologii i gier wideo
GameINN - wsparcie dla branży technologii i gier wideo
Fundusze unijne wspierają rozmaite działania o charakterze innowacyjnym. Dziś chcemy uświadomić lub przypomnieć producentom gier i technologii wideo, że ich działalność także jest ceniona przez organizatorów konkursów o fundusze europejskie [...]
Lamp 3489395 1920
Sieć Otwartych Innowacji – ważne wsparcie dla firm z sektora MŚP
Ciągły rozwój oferty mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to nie kwestia wyboru czy chęci. Podpowiadamy jak sfinansować innowacje dzięki funduszom europejskim.
Close Menu